ماسک های ضد میکروب گرافنی

 
شرکت بریتانیایی planarTECH با ابراز خرسندی از ادامه همکاری های خود با شرکت تایلندی IDEATI اعلام داشته است که برنامه ریزی تولید و عرضه ی حجم انبوهی از ماسک های ضد میکروبی گرافنی مبتنی بر ماده 2AM را مد نظر دارد.
از طرفی بنا بر اعلام گزارشات مختلف در حال حاضر با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد بیماری کرونا(گونه ای از کووید های سارسی) وجود دارد تقاضا مصرف ماسک در جهان روز به روز در حال افزایش است؛ چنانکه درامد فروش ماسک در امریکا که در سال ۲۰۱۹ مقدار ۲.۸۶ میارد دلار بوده است در همین دوره از زمان گذشته از سال ۲۰۲۰ به میزان ۷.۲۴ میلیارد دلار رسیده است.
این میزان درامد در چین که یکی از تولیدکنندگان بزرگ ماسک در جهان است در بیش ۱۰ نوبت به بیش از ۱۲۰ میلیون دلار در روز رسیده است.
ماسک محافظتی تولیدی شرکت IDEATI یک طرح ثبت اختراع است که شامل پوششی ترکیبی از مواد گرافنی و نانو کربنی جهت استفاده بر روی پارچه ها می باشد.
ویژگی های اصلی این پوشش که هم ضد ذرات معلق بوده و هم ویژگی‌های ضد میکروبی را دارد به صورت زیر می باشد:
ضد میکروبی بودن: ضد میکروبی بودن این پوشش توسط موسسه نساجی تایلند برای کاهش باکتری‌های staphylococcus aureus ( ATCC ۶۵۳۸ ) تا ۹۹.۹۵ % در مدت ۲۴ ساعت تایید شده است.
ضد ذرات معلق: این پوشش گرد و غبار را دفع می‌کند و در برابر PM۲ و همچنین ذرات معلق در هوا موثر است.
قابل شستشو بودن: یکی از ویژگی های جالب این پوشش ها این است که تا ۱۰ بار می توان آن را شست بدون آنکه ویژگی های ذکر شده خود از جمله خواص مقابله با میکروب ها و ذرات معلق خود را از دست بدهد.
آسایش : پوشش به طور یکسان درون ماسک پخش می‌شود و همچنین شامل لایه ای داخلی که ضد آب می باشد نیز برای راحتی بیشتر می‌شود. ماسک ضد باکتری 2AMTM IDEATI در حال حاضر در تولید انبوه قرار دارد

دیدگاه ها بسته شده است

EnglishIran